Proč?


Získejte odpovědi na Vaše otázky.

U něj to funguje, ale u mě ne. Proč?

Biblické principy jsou platné a fungují pro všechny lidi. Bůh nikdy nedělá nějakou selekci mezi lidmi, komu bude žehnat, s kým bude jednat a s kým ne. Bůh nastavil své podmínky a pokud je člověk naplňuje, tak Boží principy fungují u každého stejně. Na Boží straně není žádný problém. Bible jasně říká, že Bůh nepřijímá osoby, neexistuje u Něj protekce.

Všechno to, co Bůh člověku slíbil a co chce dělat v jeho životě, je tedy pro každého. Výchozí podmínky jsou pro všechny stejné. Na každém člověku záleží, jestli je uchopí a začne je ve svém životě aplikovat nebo ne. Pokud to ale člověk neudělá, tak nemůže říkat, že mu to nefunguje. Bůh je ve svém jednání věrný, On nemůže udělat to, že jednomu to bude fungovat a druhému ne. To by nebylo spravedlivé.

Chyba je vždy na straně člověka. Buď člověk nechce uchopit Boží principy, a pak tvrdí, že u něj to nefunguje a pro něj to není anebo je neuchopí tak, jak to připravil Bůh, ale udělá si to nějak podle sebe a podle svých představ. Pak se samozřejmě člověk nemůže divit, že Boží principy a požehnání v jeho životě nefungují.

Bůh je stvořitel, On nastavuje pravidla, On určuje podmínky a na člověku je, aby se jim podřídil a přijal je. Pokud si člověk vymýšlí své vlastní podmínky, a pak říká, že mu věci nefungují, tak ne kvůli tomu, že by Bůh dělal něco špatně, ale kvůli člověku, že on ty věci dělá špatně, ne podle Božích pravidel.

Každý může být spasen, každý může žít s Bohem, každý může mít šťastný a kvalitní život, každý může mít věčný život! Bůh nikoho nevylučuje. Člověk se může vyloučit z nebe a z Božího království pouze sám.